Figurin Meissen

604459

FIGURIN, porslin, Meissen, 1800-talets andra hälft, sittande antikiserande kvinna med harpa och fisk, höjd ca 19 cm

Krans med nagg, fot med lagning, nött förgyllning

Keramik/Porslin

Figurin Meissen

Budhistorik (20 bud)
4555656
5 800
4555666
5 600
4555656
5 400
4555464
5 200
4555531
5 200

Slutpris SEK:
5 800
569 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.