Ljusstakar tenn 1800-tal

604440

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1800-talets första hälft, empire, Erik Wikgren (1805-1846), Nyköping, räfflat skaft samt ljuspipa, på kvadratisk fotplatta med kulfötter, botten signerade EW, höjd ca 21 cm

Manschetterna ej original, sneda, slitage

Diverse, Hem, Belysning, Allmoge

Monter 4

Ljusstakar tenn 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
4553976
1 700
4555733
1 700
4553976
1 400
4555527
1 300
4553976

Slutpris SEK:
1 700
162 EUR, 182 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.