Skrivuppsats Kåge

604419

WILHELM KÅGE, skrivuppsats, 7 dlr, Gustavsberg, dekor i blått, undertill märkta Kåge 1919, bestående av tulpanvas med insats, ljusstakar, 1 par, pennställ, 2+1, bläckhorn med lock och insats, vasens höjd ca 15 cm

Lock med lagning, krackeleringar

Keramik/Porslin

Skrivuppsats Kåge

Budhistorik (4 bud)

4552588
700
4551134
4550570
4543043

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.