Nils Fougstedt lampetter Svenskt tenn

604396

NILS FOUGSTEDT, lampetter, 1 par, tenn, för Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927, Art Deco, detaljer i mässing, höjd ca 23 cm

Stötskador, slitage

Diverse, Belysning, Metall

Monter 4

Budhistorik (22 bud)
4555259
4555064
2 800
4551893
2 600
4555063
2 600
4551893
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.