Scroll Kina 1900-tal

604372

SCROLL, tusch och färg på siden, Kina, 1900-tal, Bergslandskap med flod, kalligrafi och fyra sigill, inramad, ca 68x35 cm

Slitage, veck, missfärgningar, skador

Orientaliskt, Konst

Fack 12

Scroll Kina 1900-tal

Budhistorik (1 bud)

4555673
2019-01-09 14:03:32

2019-01-09 kl 17:08
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.