Rökelsekar brons Kina

604364

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-tal, med hänklar i form av fabeldjur, livet med dekor i relief, diameter ca 8, längd 14, höjd 7 cm

Omarbetad, fotringen ej centrerad, svart bemålning, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Rökelsekar brons Kina

Budhistorik (35 bud)
4555417
4555410
3 800
4555410
3 600
4555413
3 400
4555410
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.