Skålfat Kina Famille rose 1700-tal

604353

SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av blomsterkvist i emaljfärger samt sepia, botten med märke, diameter ca 22 cm

Nagg, smärre kantretuscher

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (13 bud)
4554341
4554313
950
4554253
900
4553722
850
4552707
700

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.