Värja officer infanteri

604337

VÄRJA, för infanteriofficer, tidigt 1800-tal, klinga eneggad med skålning, fäste i förgylld mässing, kavel i trä, parersköld hjärtformad 1700-tal, stor knopp, klinga längd 82 cm, total längd 95 cm

Delar utbytta, saknar balja

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Värja officer infanteri

Budhistorik (1 bud)

4596813
2019-01-27 12:59:13
900

2019-01-27 kl 15:16
Slutpris SEK:
900
88 EUR, 98 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.