Värja 1700-tal Frankrike

604333

VÄRJA, 1700-tal, rokoko, Frankrike, dubbeleggad klinga med ås, kavel med lindad mässingstråd, knopp facettslipad, fäste och knapp i järn, klinga längd 73 cm, total längd 89 cm

Balja saknas, klinga med korrosionsskador. Kavellindning senare

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Värja 1700-tal Frankrike

Budhistorik (14 bud)
4596822
4596805
1 900
4596791
1 800
4596781
1 400
4596511
1 300

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.