Officersvärja 1800-tal

604330

VÄRJA, officer, 1800-tal, eneggad klinga med skålning, fäste av förgylld mässing, kavel lindad med mässingstråd, knopp åttakantig, klinga längd 77 cm, total längd 90,5 cm

Balja saknas, märke på klinga slitet (oläsligt), klinga med fläckar

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Officersvärja 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4597349
450
4597347
4597070
4582276

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.