Dräktvärja 1800-tal

604305

DRÄKTVÄRJA, 1800-tal, med treeggad stukatklinga, klinga med etsad gravyr, kavel i pärlemor, klinga L ca 78,5 cm, total L ca 93 cm

Skador, ena sidan av kaveln saknas, balja saknas

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Dräktvärja 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
4585723
700
4581935
650
4585722
600
4581935
550
4585721
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.