Rullmålning Kina 1900-tal

604299

RULLMÅLNING, tusch och färg på siden, Kina, 1900-tal, kalligrafi och ett sigill, bergslandskap med flod och hus, ca 83x38 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konst

Rullmålning Kina 1900-tal

Budhistorik

2019-01-09 kl 15:40
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.