Bröllopskimono Japan 1900-tal

604296

BRÖLLOPSKIMONO, Japan, 1900-tal, broderad dekor av växter och blommor, samt tranor och moln i silvertråd, rött foder, längd ca 180 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Fashion

Bröllopskimono Japan 1900-tal

Budhistorik (9 bud)
4555668
4555174
4555153
4555152
950
4553920
600

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.