Skål ask vinkoppar Kina

604281

SKÅL, ASK FÖR SIGILLPASTA, VINKOPPAR, 5+1, porslin, Kina, 1900-tal, olika dekorer i emaljfäger och underglasyrblått, skålen med Guangxus märke men senare tillverkning, skålen diameter ca 11,5 cm

Slitage, en vinkopp med lagning

Orientaliskt, Porslin

Skål ask vinkoppar Kina

Budhistorik (19 bud)
4556230
1 700
4556227
1 600
4556226
4556216
1 400
4556185
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.