Tallrikar ask med lock Kina 1800-tal

604277

TALLRIKAR, 4+3+2, ASK MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, olika dekorer i emaljfärg av lyckosymboler, blommor och frukter, asken är avsedd för förvaring av syrsor, diameter ca 9-17 cm

Slitage, smärre nagg, färgbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Budhistorik (16 bud)
4555718
4555720
4555718
950
4555475
900
4555717
850

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.