Dekorelement Kina 1800-tal

604266

DEKORELEMENT, 4 st, Kina, 1800-talets andra hälft, förgyllt och skuret trä med dekor av figurscener, ca 14x8,5, 13x35 samt 47,5x25 cm

Slitage, torrsprickor, smärre skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Dekorelement Kina 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4556207
500
4555451
450
4551909
4555178
4551909

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.