Dekorelement Kina 1800-tal

604261

DEKORELEMENT, 2 st, Kina, 1800-talets andra hälft, förgyllt och skuret trä med dekor av figurscener, ca 20x117 resp 81x46 cm

Slitage, torrsprickor, smärre skador, krönet löst

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 17

Dekorelement Kina 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4555456
500
4555455
450
4555454
4555453
4555448

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.