Henri Toulouse-Lautrec litografi Mary Hamilton

604230

HENRI DE TOULOUSE LAUTREC (1864-1901), efter, litografi, monogramsignerad i trycket, kallstämplad "Galerie des peintres graveurs", arkmått ca 36 x 27 cm
Publicerad av Edmond Frapier, Paris, Galerie des Peintres-Graveurs, Paris, tryckt 1924 efter original utfört 1894

Ref: Delteil 175

Monterad i passepartout, ej ramad

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (2 bud)

4564628
4555083
900

Slutpris SEK:
147 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.