Kalenderikon

603889

IKON, del av kalender, uppståndelsen, Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, tempera på pannå, ca 30x25,5 cm

Krackelyr, färgbortfall, nagg

Diverse, Konst, Rysk konst och konsthantverk

Kalenderikon

Budhistorik (3 bud)

4548989
4548130
500
4545756

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.