Ikon Marie himmelsfärd

603886

IKON, Guds Moders avsomnande, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå, senare förgyllning, ca 30,5xx25,5 cm

Krackelyr, retuscher

Diverse, Konst, Rysk konst och konsthantverk

Ikon Marie himmelsfärd

Budhistorik (3 bud)

4555443
1 300
4545634
4545382

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.