Ikon Kristus PAntokrator

603885

IKON, Kristus Pantokrator, akademisk stil, S:t Petersburg, 1800-talets första hälft, tempera och olja på pannå samt förgylld ytterkant, ca 32x26,5 cm

Slagmärken, smärre retuscher, krackelyr

Diverse, Konst, Rysk konst och konsthantverk

Ikon Kristus PAntokrator

Budhistorik (10 bud)
4557347
4557346
900
4557345
850
4557343
4557341
750

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.