Ikon S.t Elias himmelsfärd

603884

IKON, S:t Elias himmelsfärd, avbildning med simultan succesion, Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, tempera på pannå, ca 36x31 cm

Omfattande krackelyr samt färgresning med några bortfall

Diverse, Konst, Rysk konst och konsthantverk

Ikon S.t Elias himmelsfärd

Budhistorik (5 bud)
4557671
500
4557665
450
4557664
4550028
4548394

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.