Alvar Aalto två fåtöljer Artekl 406

603787

ALVAR AALTO, två fåtöljer, 1900-talets slut, Artek, model 406, stommen i lackad björk, sits i flätad sadelgjord, höjd ca 87, bredd 60 cm

Slitage på sadeljord, repor, fläckar, hack.

Möbler, Fåtöljer, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4557777
75
4556739
55
4556736
50
4549125
35
4546402
30

Slutpris EUR:
75
786 SEK, 84 USD
Utropspris EUR:
700