Palmvinbehållare

603734

PALMVINBEHÅLLARE, skuret trä beklätt med kaurisnäckor, 1900-tal, höjd 117 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Etnografica

Rum 7

Palmvinbehållare

Budhistorik (1 bud)

4564855
2019-01-14 12:52:45
700

2019-01-14 kl 13:14
Slutpris SEK:
700
67 EUR, 75 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.