Paul Mansouroff

603715

PAUL (Pavel) MANSOUROFF (Ryssland, 1896-1983): Objekt/multipel 1968, efter original 1920, signerad P.Mansouroff och numrerad 94/150, färgserigrafi på aluminiumplatta över brunt omslagspapper monterad på hård plastplatta (polystyrol), edition Hoffmann Frankfurt/Mainca 50x20x9 cm

PROVENIENS: Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm
Utställningsblad medföljer

Smärre ytmärken, mindre hörnskada

Konst, Grafik, Selected

Monter 5

Paul Mansouroff

Budhistorik (7 bud)
4594418
1 900
4588282
1 800
4587936
1 600
4581863
4581588
1 400

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.