Nackstöd Kamerun

603707

NACKSTÖD, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä, 1900-talets början, höjd 116, diameter 18 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Smärre skador

Etnografica

Rum 7, Hylla 2

Nackstöd Kamerun

Budhistorik

2019-01-14 kl 12:35
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.