Karl Göte Bejemark skulptur

603690

KARL GÖTE BEJEMARK (1922-2000): Nils Ferlin på parkbänken, signerad, mörkpatinerad brons, längd 14,5 cm, höjd 9 cm
Proveniens: Gåva från konstnären till nuvarande ägares familj

Konst, Skulpturer, Metall

Monter 3

Karl Göte Bejemark skulptur

Budhistorik (18 bud)
4553961
24 000
4553327
23 000
4553959
22 000
4553327
21 000
4547996
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.