Bord från Kamerun

603629

BORD, Tikar/Ngambé, Kamerun, skuret trä, 1900-tal, höjd 33, diameter 39 cm

Proveniens: tronföljaren Titta Chare Maurice (1889-1983), därefter hans familj

Torrspricka

Etnografica

Kundcenter

Bord från Kamerun

Budhistorik (7 bud)
4552493
5 200
4552936
5 200
4552493
5 000
4552491
4 200
4552487
3 600

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.