Brevpress, mikromosaik, Italien, 1800-tal

603625

BREVPRESS, mikromosaik, Italien, 1800-talets senare hälft, Petersplatsen, mikromosaik på bas av svart marmor med infattad malakitdekoration, bredd 17,5 cm.

Nagg, smärre sprickor i malakiten.

Diverse

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4559017
600
4559015
500
4557004
100
4555177
50
4554314
45

Slutpris EUR:
600
6 218 SEK, 681 USD
Utropspris EUR: