Fotboll Pelé Brasilen 1960-tal

603557

BRASILIEN, FOTBOLL, med spelarautografer av det brasilianska laget, bla Pelé, Garrincha, Djalma Santos, Bellini, Manga, Paraná.

PROVENEIENS:
Enligt uppgift utlottad under en vänskapsmatch mellan Sverige-Brasilien på Råsunda 1965.
Stenciler på match-program ingår

Bruksslitage

Sportmemorabilia, Diverse

Budhistorik (27 bud)
4603544
5 400
4603533
5 200
4603426
5 000
4603532
5 000
4603426
4 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.