Italiensk fajans

603497

BORDSLAMPA, GOLVLAMPA samt BONBONJÄR i glaserad och delvis förgylld fajans, 1900-talets andra hälft, bonbonjär märkt R Capodimonte, Italien, höjder ca 19 till 106 cm

bruksspår, ej funktionstestade

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Italiensk fajans

Budhistorik (5 bud)
4579836
500
4577226
450
4575067
4574447
4570415

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.