Anders Zorn etsning Frida 1914

603183

ANDERS ZORN (1860-1920): Frida, 1914, signerad i blyerts samt i plåten Zorn och daterad 1914, etsning, 19,6x14,7 cm (hela bladet 36 x 28,5 cm).

LITTERATUR: Asplund 263, Hjert & Hjert 161, ZG 263

Rum 9, Vagga 1

Budhistorik (24 bud)
4564600
5 000
4564599
4 800
4564597
4 600
4564596
4 400
4564593
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.