Värja

603131

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 87,5 cm

Mindre skada/nagg på en kavelplatta

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Värja

Budhistorik (11 bud)
4553807
4553377
2 800
4553123
2 600
4550744
2 400
4542913

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.