Per Ekström

602755

PER EKSTRÖM (1844-1935): Franskt skogsparti, signerad P. Ekström, olja på duk, 110 x 64 cm
Proveniens: Privat fransk samling

Originalduk och originalspännram. Säkerligen originalram.
Skador, färgbortfall. Smutsig.
Skador på ramen.

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Per Ekström

Budhistorik (8 bud)
4568675
8 000
4564151
7 200
4558536
5 000
4555974
4 400
4555822
4 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.