Potpurriurna Marieberg 1700-tal

602400

POTPURRIURNA, fajans, Marieberg, 1700-talets andra del, reliefdekor av blommor och bladgirlander, höjd ca 24 cm

Skador, lagningar

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (20 bud)
4554726
4 600
4554490
4 400
4554725
4 200
4554490
4554724
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.