Théophile Alexandre Steinlen La Rue

602044

THÉOPHILE ALEXANDRE STEINLEN (Frankrike/ Schweiz 1859-1923); La Rue, färglitografi delad i tre delar och fäst på masonit, text i trycket "La Rue" Paris. 114, Rue Oberkampf, Charles Verneau, Imprimeur. Steinlen 96, höjd inkl ram 228 cm, bredd inkl ram 101,5+99+103 cm

Limmad på masonit, skador, fuktfläckar, veck, blekt

Rum 1

Budhistorik (11 bud)
4602292
24 000
4602287
21 000
4602285
20 000
4602281
12 000
4602279
3 400

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.