Keramiskt altarbord med offergåvor

600578

SKULPTUR / FIGURIN, altarbord, Mingdynastin (1368-1644), keramik, längd 26,5 cm, bredd 16cm, höjd 23,5 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage och smärre nagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4579869
190
4579534
85
4567631
50
4565465
45
4564905
40

Slutpris EUR:
190
1 969 SEK, 216 USD
Utropspris EUR: