Kinesiskt rökelsekar från Handynastin

600577

RÖKELSEKAR, Handynastin (206 f.Kr - 220 e.Kr.), tripod, med dekor i relief, lergods, grönglaserad, diameter 22 cm, höjd 25 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, nagg och bränningssprickor.

Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (19 bud)
Bud EUR
4580292
580
4580352
560
4580292
500
4580276
480
4580276
460

Slutpris EUR:
580
6 010 SEK, 659 USD
Utropspris EUR: