Kinesisk lerskulptur av sadlad häst

600575

LERSKULPTUR / FIGURIN, Kina, 1600-tal, lergods, grön, svart och brun glasyr, höjd 25,5 cm, längd 32 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (13 bud)
Bud EUR
4578223
4578221
280
4578220
240
4578218
200
4578213
190

Slutpris EUR:
3 145 SEK, 337 USD
Utropspris EUR: