Kinesisk lerstol från Mingdynastin

600573

STOLSKUPTUR / FIGURIN, Kina, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön glasyr, höjd 20 cm, bredd 11,5 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, några lagningar.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4563073
35
4563072
30

Slutpris EUR:
35
363 SEK, 40 USD
Utropspris EUR:
200