Kinesiska sopptallrikar

600565

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-22,5 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska sopptallrikar

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
4579098
75
4578735
70
4578735
55
4579093
50
4578735
45

Slutpris EUR:
75
777 SEK, 85 USD
Utropspris EUR:
150