Neolitisk lerskål

600560

SKÅL, lergods, troligen Neolitiskt, Asien, diameter 10,5 cm, höjd 6 cm

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, litet kantnagg.

Orientaliskt, Porslin, Diverse

Södra kajen 14, Helsingfors

Neolitisk lerskål

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
4574073
55
4572800
50
4572800
35
4563935
30

Slutpris EUR:
55
577 SEK, 62 USD
Utropspris EUR:
150