Kinesiska figuriner

600559

FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm

Asian Sale Helsinki

Små skador, åldersrelaterat slitage.

Orientaliskt, Skulptur

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska figuriner

Budhistorik

Bud EUR

2019-01-20 kl 16:48
Slutpris EUR:
0
0 SEK, 0 USD
Utropspris EUR:
150