Kinesiskt skrivschatull

600553

SKRIVSCHATULL, Kina, omkring 1900,
svart lack, dekor av landskap i guld, innanför skrivinredning, bredd 56,5 cm, djup 38 cm, höjd 20 cm

Små skador och slitage, några delar samt nyckel saknas.

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiskt skrivschatull
Budhistorik (14 bud)
Bud EUR
4578586
80
4577923
75
4577335
70
4577922
70
4577335
65

Slutpris EUR:
80
839 SEK, 90 USD
Utropspris EUR:
150