Vägglampor klädda i Svenskt Tenn textil

598875

VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, skärmar klädda i textil "Celotocaulis", mönstret formgivet ca 1930 av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm

Detta föremål ingår i vår tema auktion på belysning

Minimalt slitage

Belysning, Vägglampor

Hylla 5

Budhistorik (18 bud)
4603479
4601447
1 900
4601447
1 700
4602453
1 600
4601447

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.