Vägglampor klädda i Svenskt Tenn textil

598872

VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, skärmar klädda i textil "Catleya", mönstret formgivet under 1930-talets mitt av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 27 cm

Detta föremål ingår i vår tema auktion på belysning

Minimalt slitage

Belysning, Vägglampor

Hylla 5

Budhistorik (23 bud)
4591938
4604635
4591938
1 900
4604634
1 800
4591938
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.