Keramiskt altarbord med offergåvor

564153

SKULPTUR / FIGURIN, altarbord, Mingdynastin (1368-1644), keramik, längd 26,5 cm, bredd 16cm, höjd 23,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och smärre nagg.

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Skulptur

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
4480882
420
4463287
4462054
4448850
30

Slutpris EUR:
420
4 352 SEK, 477 USD
Utropspris EUR:
800-1 000