Kinesisk lerstol från Mingdynastin

564147

STOLSKUPTUR / FIGURIN, Kina, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön glasyr, höjd 20 cm, bredd 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage, några lagningar.

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Skulptur

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik

Bud EUR

2018-12-03 kl 20:22
Slutpris EUR:
0
0 SEK, 0 USD
Utropspris EUR:
400-600