Kinesisk kaffeservis i förgyllt silver och emalj

564144

KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser, Kina, gjord för export, finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974, höjd 9-28,5 cm, totalvikt 3454 g, originallåda.

Silver, Orientaliskt, Konsthantverk

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (20 bud)
Bud EUR
4458569
7 200
4467693
7 000
4458569
6 800
4467691
6 600
4458569
6 400

Slutpris EUR:
7 200
74 611 SEK, 8 177 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000