Ett par 1800-tals ljusstakar

556276

LJUSSTAKAR, ett par, mässing och delvis patinerad, 1800-talets första hälft, oktagonal avsmalnade pelare, rund fot med dekor av palmettbård, urnformad ljuspipa, höjd 25,5 cm.

Slitage, polerad

Metall, Belysning, Bordslampor, Diverse

Södra kajen 14, Helsingfors

Ett par 1800-tals ljusstakar

Budhistorik (13 bud)
Bud EUR
4444759
320
4441488
4441483
280
4441387
260
4441381
240

Slutpris EUR:
320
3 178 SEK, 364 USD
Utropspris EUR: